احساسات متقابل چشم

شنبه 10 شهریور 1397 ساعت 01:39
احساسات متقابل چشم

ملتحمه چشم یا آبریزش بینی در واقع قرمزی و ملتحمه است، غشای مخاطی که پلک ها و سطح چشم را پوشش می دهد. این لایه چشم معمولا تمیز و تمیز است. اگر هر نوع آلرژی یا عفونت رخ دهد، این لایه یا دیواره قرمز و تورم ایجاد می شود. کنجنکتیویت بسیار شایع است و در اکثر موارد بسیار حاد نیست و در 7 تا 10 روز بدون هیچ گونه داروی درمان می شود.
انواع کنجنکتیویت
Image result for ‫توضیحات التهاب چشم‬‎

قرمزی در ملتحمه یا ملتحمه، ملتحمه در انواع غیر عفونی، شایع ترین نوع ملانژیتیوی آلرژیک و آلرژیک است. این مشکل در افراد مبتلا به آلرژی فصلی دیده می شود و همچنین ممکن است به علت حساسیت مواد مانند لوازم آرایشی، عطر و یا داروها باشد. این نوع از ملتحمه مسری نیست نوع ملتحمه عفونی از دو نوع است. نوع ویروس که علت ویروس است و معمولا با گلو سرد و گلودرد همراه است. نوع دوم یا کنسانتره باکتریایی باکتری معمولا توسط عفونت باکتریها مانند استافیلوکوک و استرپتوکوک ایجاد می شود و شدت آن بستگی به نوع و نوع باکتری دارد.
التهاب چشم و ملتحمه

نشانه برجسته ترین علامت قرمز چشم، التهاب است. علائم انواع مختلفی از ملتحمه را می توان به صورت زیر خلاصه کرد: آلرژیک ملانکوییت شامل هر دو چشم، باعث خارش و قرمزی، سوزن سوزن شدن و سست شدن پلک ها می شود. بیمار نیز ممکن است دارای آبریزش بینی باشد. conjunctivitis ویروسی: معمولا با چشم چشم نواز شروع می شود و در نهایت می تواند با چشم دیگر تداخل کند. علائم دیگر عبارتند از اشک های شدید، تخلیه آبریزش و قرمزی چشم. ملکوتیتیک باکتریایی (میکروبی): شامل هر دو چشم و باعث ضخیم شدن پوست می شود که ممکن است پلک ها به هم برسند، مخصوصا هنگام بیدار شدن. علائم دیگر شامل تورم ملتحمه، قرمزی و سوزن شدن است. این نوع ابتلا به ملتحمه ابتدا چشم را شامل می شود اما به سادگی به چشم دیگر منتقل می شود.
التهاب چشم و پیشگیری

از آنجایی که ملجوماتیک ویروسی و باکتریایی مسری است و به راحتی انتقال می یابد، پیشگیری نقش مهمی در جلوگیری از انتقال آلودگی به چشم بیمار و همچنین افراد دیگر دارد. برای جلوگیری از اثربخشی موثر، باید به موارد زیر توجه داشته باشید: دست ها را به طور منظم بپوشانید و از مالیدن چشم جلوگیری کنید. آلودگی در بسیاری موارد از طریق خارش چشم و عبور از دست آلوده اتفاق می افتد، استفاده از حوله های معمولی، استفاده از لوازم آرایشی معمولی مانند ضربه های چشم، سایه چشم، استفاده از قطره های معمولی چشم، شنا کردن (بعضی از این باکتری ها می توانند از طریق آب حمل شوند) ، عدم استفاده مجدد از بافت برای تمیز کردن چشم. بهتر است از یک کاغذ بافت و یکبار مصرف استفاده کنید.
درمان کنجنکتیویت

کم خونی فشرده و استفاده از اشک مصنوعی در موارد خفیف. در موارد شدید، ممکن است از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و آنتی هیستامین ها استفاده شود. در برخی از بیماران که به طور مداوم آلرژی به ملتحمه دارند، قطره های استروئیدی نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. ملتحمه ویروسی: نوع بیماری ویروسی مانند سرماخوردگی، درمان خاصی نیست و معمولا برای آن دارو تجویز نمی شود، اما علائم را می توان با استفاده از فشردهای سرد و اشک مصنوعی از بین برد. در موارد شدید، قطره استروئید نیز می تواند برای کاهش التهاب استفاده شود. conjunctivitis ویروسی معمولا در عرض سه هفته توسعه می یابد. ملانکوییت باکتری: معمولا با قطره یا پماد آنتی بیوتیک درمان می شود.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد